AKCE TEĎ! POUZE DO NEDĚLE - při platbě předem na účet 7% SLEVA na celý váš nákup!

×
800 880 811 Po–Pá (9:00 – 18:00)
CZ
Vyhledávání
Váš košík je úplně prázdný…

Poradíme vám s úpravou vody na míru

Výběr správné filtrace Vaší vody není tak jednoduchý. Jedná se o složitý proces, kde se musí počítat se spoustou parametrů, a to od výběru velikosti filtru pro jeho schopnost zvládat maximální okamžitý průtok po finanční možnosti zákazníka. Pokud rozumíte základům, pak teprvy doopravdy můžete ušetřit a vybrat si ten pravý výrobek.

Společně tedy projdeme ten správný postup pro výběr filtrace právě pro Vaší domácnost a promereme jaké kroky je třeba podniknout pro výsledně čistou a bezpečnou vodu u Vás z kohoutku.

Jaké jsou správné kroky při výběru filtrace?

Analýza vody

Pokud bydlíte v bytě a máte městský vodovod, navštivte webové stránky Vaší vodárny a stáhněte si čerstvý rozbor vody.

Pokud máte vlastní studnu, je potřeba provést rozbor vody v certifikované laboratoři. Jak správně odebrat reprezentativní vzorek pitné vody najdete zde.

Potřebný pro nás je základní chemický a fyzikální rozbor vody, který zahrnuje tyto ukazatele: barva, zákal, pach, vodivost, KNK, ZNK, volný CO2, tvrdost, vápník hořčík, sodík, draslík, železo, mangan, amonné ionty, chloridy, dusičnany, dusitany, hydrogenuhličitany, sírany, fluoridy, CHSKMn, celková mineralizace.

V případě, že si myslíte, že Vaše voda může obsahovat bakterie, je potřeba provést rozbor i na Escherichia coli, enterokoky, koliformní bakterie, počty kolonií při 22°C a 36°C.

Doporučujeme se obrátit pouze na certifikované laboratoře, které mají potřebné vybavení na provedení testů.

Pokud nevíte, kde provést rozbor vody, obraťte se na nás a my pro Vás najdeme nejbližší laboratoř.

Lze ušetřit použitím papírových testovacích proužků?

Papírové testovací proužky Vám dají pouze orientační výsledky a pouze u jednoho určitého problému. Například tímhle způsobem zjistíte, že máte tvrdou vodu.

Ovšem, abychom Vám mohli poskytnout to nejlepší řešení budeme potřebovat další informace: o zákalu, pH, vodivosti, manganu, železu, amonných iontech, chloridech, CHSKMn a celkové mineralizaci.

Proto, když odstranění celkové tvrdosti vody Vás bude stát 15 000 Kč, je lepší zaplatit 1 000 Kč za normální rozbor vody, než 200-300 Kč za papírové proužky a mít neúplnou představu toho, co doopravdy potřebuje.

Vaše poptávka

Abychom Vám mohli připravit kvalitní nabídku, je potřeba dodat maximum možných informací o situaci s vodou u Vás doma. Kolik členů má Vaše rodina, kolik kohoutků a koupelen máte, jestli v místě instalace je zásuvka a kanalizace atd.

Abychom Vám co nejvíce usnadnili práci s poptávkou, připravili jsme pro Vás jednoduchý formulář ke stažení.

Porovnejte služby instalace

Abyste mohli porovnat ceny instalace, je potřeba rozdělit ji do několika bodů:

  • cena za materiál
  • cena za práci
  • cena za cestu

Mohu instalaci provést sám?

Ano, je to možné. Ke každému výrobku si u nás můžete stáhnout podrobnou instrukci k instalaci. Mimo jiné u nás najdete i video návody.

Ale pokud si nejste jisti, je vždy lepší objednat si instalatéra:

Pravidelný servis

Nezapomínejte, že každý filtr potřebuje pravidelný servis. U některých filtrů je nezbytností včasná výměna filtrační vložky, u jiných přidávat sůl na regeneraci, u UV lamp měnit žárovku.